17 prejemnikov naziva Kongresna ambasadorka in Kongresni ambasador za leto 2024: Slovenski kongresni ambasadorski program časti izjemne posameznike

Kongresni urad Slovenije je 11. novembra 2024 v ljubljanskem Centru Rog slovesno podelil priznanja Slovenskega kongresnega ambasadorskega programa, v okviru katerega je častni naziv Kongresna ambasadorka oziroma Kongresni ambasador za leto 2024 prejelo 17 posameznikov. 

Prejemniki priznanj so s svojim mednarodnim delovanjem, organizacijo ključnih dogodkov in povezovanjem Slovenije z globalnimi mrežami pomembno prispevali k promociji naše države kot vrhunske destinacije za mednarodne kongrese, konference in druge strokovne prireditve. Podelitev priznanj je bila namenjena počastitvi njihovih izjemnih dosežkov in njihovega vpliva na internacionalizacijo Slovenije v okviru znanstvenih, strokovnih in poslovnih srečanj.

Novosti v letošnjem letu

Letošnja podelitev priznanj je bila še posebej pomembna zaradi uvedbe nove nagrade, mednarodnega kongresnega ambasadorja, ki jo je prejel Iain Bitran, izvršni direktor Mednarodnega združenja za strokovno upravljanje inovacij (ISPIM). Bitran je Slovenijo izbral za gostitelja prestižnega dogodka ISPIM Innovation Conference 2023, osredotočenega na inovacije in krožno gospodarstvo. S svojo strastjo do Slovenije in njenega potenciala za rast na mednarodnem kongresnem trgu je postal pravi ambasador naše dežele.

Za dolgoletno prizadevno delo pri organizaciji mednarodnih znanstvenih dogodkov pa je naziv častne Kongresne ambasadorke prejela prof. dr. Bojana Beović, priznana strokovnjakinja za infekcijske bolezni in predsednica Zdravniške zbornice Slovenije. Beović je bila še posebej prepoznavna zaradi svojega vodenja strokovne svetovalne skupine med pandemijo covida-19, prav tako pa je organizirala številne mednarodne znanstvene dogodke, ki so prispevali k povečanju ugleda Slovenije na globalnem zdravstvenem področju.

Zelena zaveza in trajnostno merjenje ogljičnega odtisa

Celoten projekt finančno podpira Slovenska turistična organizacija, strateška partnerica Kongresnega urada Slovenije, ki je zavezana k zeleni prihodnosti. Dogodek je potekal tudi v skladu z našo zeleno zavezo, ki vključuje trajnostno organizacijo dogodkov z zmanjšanjem vpliva na okolje. V okviru metodologije Planet Positive Event je bil letos izmerjen ogljični odtis dogodka. Zbrani so bili podatki o mobilnosti udeležencev in izvedeni vsi potrebni postopki za pridobitev certificiranja. Na ta način je mogoče tako pri mednarodnih kot lokalnih dogodkih zmanjšati okoljski odtis in povečati trajnostno naravnanost celotnega dogodka, se osredotoča na trajnostne prakse.

Za to smo pripravili dokumente, kot so Zeleni akcijski načrt in Trajnostna dostopnost, ki bodo objavljeni na naši spletni strani. V teh dokumentih smo opredelili konkretne ukrepe za nadaljnje izboljšanje trajnostnih praks pri organizaciji kongresov in konferenc.

Kongresni ambasadorji in ambasadorke 2024

Poleg navedenih, seznam letošnjih kongresnih ambasadorjev in ambasadorke vključuje številne ugledne strokovnjake, ki so organizirali vrhunske konference, kongrese in izobraževalne programe na področju umetne inteligence, matematike, biometrike in drugih naprednih znanstvenih disciplin. Med njimi so:

  • Dr. Jurij Avramovič Gregorič, za organizacijo dogodka The Cathlab of the Future
  • Prof. dr. Gregor Dolinar, za organizacijo dogodka EGMO 2023 – European Girls Mathematical Olympiad
  • Doc. dr., dr. med., spec. Katja Groleger Sršen, za organizacijo dogodka 35th Annual Meeting European Academy of Childhood Disability
  • Doc. Dr. Vida Groznik, za organizacijo dogodka 1st European Summer School on Artificial Intelligence & 20th Advanced Course on Artificial Intelligence
  • Doc. dr. Matej Bernard Kobav, za organizacijo dogodka 30th Quadrennial Session of the CIE – International Commission on Illumination
  • Mag. Lucijana Kračun Berc, za organizacijo dogodka EGMO 2023 – European Girls Mathematical Olympiad
  • Prim. dr. Lucija Perharič, za organizacijo dogodka EUROTOX 2023
  • Mag. Nataša Ritonija, za organizacijo Olimpijskega festivala evropske mladine 2023 Maribor
  • Gospod Sebastjan Sitar, za organizacijo dogodka ILGA Europe Annual Conference 2023 Rising to the Moment
  • Dr. Martin Šala, za organizacijo dogodka European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry – EWCPS
  • Dr. Vid Simon Šelih, za organizacijo dogodka European Winter Conference on Plasma Spectrochemistry – EWCPS
  • Prof. dr. Gregor Štiglic, za organizacijo dogodka 21st International Conference Artificial Intelligence in Medicine
  • Prof. dr. Vitomir Štruc, za organizacijo dogodka IEEE International Joint Conference on Biometrics (IJCB 2023)
  • Izr. Prof. dr. Slavko Žitnik, za organizacijo dogodka 34th European Summer School in Logic, Language and Information
  • Prof. dr. Polona Žnidaršič Plazl, za organizacijo dogodka European Biotechnology Congress 2023

Vsem nagrajencem čestitamo in jim izrekamo priznanje za njihov izjemen prispevek k promociji Slovenije kot globalne destinacije za mednarodne strokovne dogodke. S svojim mednarodnim delovanjem, strokovnostjo in organizacijo vrhunskih prireditev so ključni pri širjenju ugleda naše države na svetovnem kongresnem zemljevidu. Z njihovimi prizadevanji Slovenija postaja prepoznavna kot kraj, kjer se srečujejo strokovnjaki in izmenjujejo znanja, izkušnje in ideje, kar prispeva k rasti in razvoju na različnih področjih, od znanstvenih in gospodarskih do kulturnih in družbenih, ter spodbuja mednarodno sodelovanje in inovacije.

Praznovanje uspehov in gradnja prihodnosti

Kongresni ambasadorski program ni le častno priznanje posameznikom, temveč predstavlja pomembno orodje za promocijo Slovenije kot vrhunske destinacije za mednarodne dogodke. Program omogoča prepoznavnost Slovenije v globalnem MICE (angl. meetings, incentives, conventions, events/exhibitions) sektorju in prispeva k njenemu ugledu v znanstvenih, poslovnih, kulturnih in športnih krogih. Ob tem Slovenija pridobiva številne priložnosti za mreženje, izmenjavo znanja ter razvoj inovacij in novih dognanj.

Program se osredotoča na pomoč in podporo organizatorjem mednarodnih dogodkov v vseh fazah njihove izvedbe. S povezovanjem domačih strokovnjakov z mednarodnimi partnerji in mrežami, Kongresni urad Slovenije in njegovi partnerji lahko zagotovijo vse potrebne pogoje za uspešno izvedbo dogodkov ter širjenje slovenske prepoznavnosti na svetovnem kongresnem trgu.

Za zasnovo in izvedbo dogodka je poskrbela agencija Paideia, ki je s svojo izjemno strokovnostjo in predanostjo ustvarila nepozabno izkušnjo. S tem je ponovno dokazala svojo pomembno vlogo pri podpori slovenske panoge strokovnih srečanj in njenih najvišjih standardov.

Prejemniki priznanj so ob slovesni podelitvi prejeli edinstvene kristalne plakete, ki so jih za njih posebej izdelali v Steklarni Rogaška, svetovno znani po svoji vrhunski kakovosti. Dogodek je bil kulinarično zaokrožen z izvrstno ponudbo Jezeršek gostinstva. Ta trenutek praznovanja je bil priložnost za novo povezovanje in deljenje vizij za prihodnost, v kateri Slovenija še naprej igra ključno vlogo na mednarodnem kongresnem zemljevidu.

Z naraščajočim številom izjemnih kongresnih ambasadorjev in prizadevanji za organizacijo vrhunskih mednarodnih dogodkov se Slovenija že pripravlja na svetlo prihodnost. Program predstavlja močan temelj za gradnjo dolgoročnih mednarodnih povezav, saj bo Slovenija še naprej gostila dogodke, ki bodo prispevali k njenemu razvoju in rasti na globalnem trgu strokovnih srečanj in dogodkov.

O Kongresnem uradu Slovenije

Kongresni urad Slovenije je ključna organizacija za razvoj panoge strokovnih srečanj, dogodkov in motivacijskih potovanj v Sloveniji, ki že več kot 20 let skrbi za promocijo države kot atraktivne destinacije za mednarodne kongrese, konference, motivacijska potovanja in druga strokovna srečanja. S sodelovanjem z domačimi in mednarodnimi partnerji, kot je strateška partnerica Slovenska turistična organizacija, Kongresni urad Slovenije zagotavlja strokovno podporo pri organizaciji dogodkov ter spodbuja izmenjavo znanja, mreženje in širjenje mednarodnih povezav.

Kongresni urad Slovenije deluje na globalnem trgu s širokim spektrom aktivnosti in promocijskih dogodkov, predvsem na tujih ciljnih trgih, ter povezuje domače deležnike v panogi. S tem spodbuja gradnjo močne mreže ključnih akterjev v Sloveniji na področju storkovnih srečanj in dogodkov. Urad sodeluje s širokim spektrom deležnikov, vključno s hoteli, prizorišči, agencijami, transportnimi podjetji in drugimi ključnimi akterji panoge. Nacionalni kongresni urad tako deluje tako v digitalnem kot tudi v fizičnem okolju, kar omogoča prilagodljivost in širok doseg tako za organizatorje kot tudi za udeležence mednarodnih dogodkov, ki si želijo izkoristiti vse prednosti, ki jih Slovenija ponuja kot kongresna destinacija.

Vaš kontakt na Kongresnem uradu Slovenije: 

Jasna Jašič, Vodja tržnih komunikacij in projektov

E: jasna.jasic@slovenia-convention.com | W: www.slovenia-convention.comwww.congress-ambassador.si

Fotografije: Žiga Intihar, Paideia

Preberite tudi

Prijave letošnjih kandidatov za Kongresne ambasadorje 2024 so odprte

Ljubljana, 19. junija, 2024 Prijave za letošnje Kongresne ambasadorje Slovenije...

Drugo srečanje kongresnih ambasadorjev Slovenije v 2024: Trajnost in nove priložnosti v središču pozornosti

Konec maja 2024 je potekalo 2. srečanje kongresnih ambasadorjev...

Znani so prejemniki nazivov Kongresna ambasadorka / Kongresni ambasador za leto 2023

Ljubljana, 25. oktober Kongresni urad Slovenije je 25. oktobra v Cukrarni...

Septembra je Ljubljana gostila EUROTOX 2023

Med 10. in 13. septembrom 2023 je Ljubljana gostila...

Prijave letošnjih kandidatov za Kongresne ambasadorje 2023 so odprte

Prijave za letošnje Kongresne ambasadorje Slovenije so že odprte....